Ροή Ειδήσεων :
Google Yahoo Msn

Οριστική διακοπή του παιχνιδιού

Κυριακή 18 Μαρτίου 2012

Ο διαιτητής ανακοίνωσε επίσημα την διακοπή του παιχνιδιού. Άδειασε το ΟΑΚΑ έσβησαν οι εστίες φωτιάς. Αποχώρησαν φίλαθλοι από το γήπεδο. Νωρίτερα «έβρεξε» καπνογόνα και βόμβες μολότωφ στο ΟΑΚΑ. και στο 82 λεπτό διεκόπη το παιχνίδι. Οι αστυνομικές αρχές απάντησαν με δακρυγόνα.  Αποχωρησαν οι φίλαθλοι από το γήπεδο.

10:33 Ο Τάσος Κάκος συντάσσει το φύλλο του αγώνα.

10:19 Τρία πυροσβεστικά οχήματα στον αγωνιστικό χώρο. Πάνω από 70 οι προσαγωγές.

10:17 Εκτός ελέγχου η κατάσταση στο ΟΑΚΑ. Οι οπαδοί καίνε ότι βρουν μπροστά τους. Η πυρκαγιά εξαπλώνεται και αυτή την ώρα καίγεται το matrix του σταδίου.

78'
: Κίτρινη στον Μανιάτη.

75: Τοτσέ και Μαρκάνο στον αγωνιστικό χώρο. Από μία αλλαγή για τις δύο ομάδες. Ζέκα και Μοδέστο πέρασαν εκτός.

62': Ο Τζεμπούρ στη θέση του Καζίμ. Ο Βαλβέρδε ανακατεύει την τράπουλα στην επίθεση με τον Μιραλάς τώρα να περνάει στις πτέρυγες. Αριστερά ο Βέλγος και δεξιά ο Αμπντούν.

57': Ο Καραγκούνης στη θέση του Βιτόλο.

56': Κίτρινη κάρτα στον Καζίμ

54': Ένα από τα λιγοστά σουτ του Πανθηναϊκού προς την εστία από τον Κουίνσι πάνω στην αγκαλά του Μέγερι.

52:  ΓΚΟΛ
για τον Ολυμπιακό. Ο Αμπντούν νικάει τον Καρνέζη και ανοίγει το σκόρ.

Επιστροφή στο παιχνίδι

21:19
Μετά από μία ώρα διακοπής λόγω σοβαρών επεισοδίων μεταξύ των οπαδών και της αστυνομίας η αναμέτρηση ξαναρχίζει

21:08
Μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο διαιτητής Α. Κάκος και συζητάει με τον επικεφαλής της αστυνομίας προκειμένου να ενημερωθεί. Σε εξέλιξη σύσκεψη. Στα 45 λεπτά έχει φτάσει η διακοπή του παιχνιδιού.

Μέχρι στιγμής έχουν γίνει 57 προσαγωγές από τα επεισόδια και 6 συλλήψεις.

Νωρίτερα και πριν ξεκινήσει ο αγώνας επικράτησε ένταση όταν οργανωμένοι οπαδοί του Παναθηναϊκού συγκρούστηκαν με τις αστυνομικές δυνάμεις. Οι συμπλοκές κράτησαν περίπου μισή ώρα και οι νεαροί μετά τα αντικείμενα που πέταξαν προς το μέρος των αστυνομικών μπήκαν στην κερκίδα που βρίσκεται στο «πέταλο» του γηπέδου.

Λεπτό προς λεπτός οι εξελίξεις στο μεγάλο ντέρμπι. Ακούστε την αναμέτρηση σε ζωντανή μετάδοση από τον Real Fm 97.8 και αναλυτικό ρεπορτάζ από το www.pamesports.gr

20.45:
Ανακοίνωση από τα μεγάφωνα για ενδεχόμενη διακοπή εις βάρος του Παναθηναϊκού αν δεν ξεκινήσει το παιχνίδι υπό ομαλές προϋποθέσεις. Παρακαλούνται αυτή την ώρα οι φίλοι του Παναθηναϊκού να επιστρέψουν στις θέσεις τους.

20:41 Οι οπαδοί έχουν σπάσει κιγκλιδώματα  και δεκάδες καθίσματα τα οποία πετούν στις αστυνομικές δυνάμεις.

20:39 Οι δύο ομάδες και οι διαιτητές βρίσκονται στα αποδυτήρια. Ακόμα δεν έχει αρχίσει στο δεύτερο ημίχρονο.

20:31 Σοβαρά επεισόδια στις θύρες 1 και 2 βροχή τα δακρυγόνα αυτή την ώρα στο ΟΑΚΑ

20.30: Επεισόδια αυτή την ώρα στις θύρες πίσω από τη φυσούνα ανάμεσα σε οπαδούς και δυνάμεις των ΜΑΤ. Η αστυνομία κάνει χρήση χημικών.

Τέλος πρώτου μέρους.

38': Από το κόρνερ που κέρδισαν οι ερυθρόλευκοι και εκτέλεσε ο Χολέμπας η μπάλα έφτασε στον Αμπντούν, το σουτ του Αλγερινού πέρασε άουτ.

36': Ο Μιραλάς εκμεταλλεύυεται το λάθος Καντέ και Σαριέγκι αλλά το σουτ που επιχειρεί βρίσκει σε ένα σώμα και προσκρούει στο χέρι του.

27': Σουτ από το Μανιάτη η μπάλα βρίσκει σε ένα πόδι και εξοστρακίζεται σε κόρνερ.

25': Κίτρινη στον Κατσουράνη για διαμαρτυρία.

Είκοσι λεπτά αγώνα συμπληρωμένα με τις άμυνες να έχουν τον πρώτο λόγο. Πιο επικίνδυνος ο Ολυμπιακός όταν βρίσκεται στην επίθεση αλλά όχι σε τέτοιο σημείο που να κάνει μέχρι στιγμής την διαφορά.

17': Εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλούπουλου από μακριά και ψηλοκρεμαστά η μάλα λίγο πάνω από το δοκάρι του Μέγερι.

11': Οριακά καλύπτεται ο Μιραλάς όπως δείχνει το ριπλέι. Ο πρώτος βοηθός έδειξε οφσάιντ.

Πολλά νεύρα μέχρι στιγμής από τους 22 ποδοσφαιριστές. Τίποτα ουσιαστικό πλην της φάσης στο 2'

2': Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με τον Μιραλάς να κάνει ωραία ενέργεια και να σπάει τη μπάλα στον Μακούν, ο Καμερουνέζος δεν έπιασε γεμάτη τη κεφαλιά, η μπάλα πέρασε άουτ.

Έναρξη αγώνα.

19:26 Νεαροί με κουκούλες εμποδίζουν την είσοδο των παικτών. Παρέμβαση της αστυνομίας.

19:25 Όλα είναι έτοιμα για το μεγάλο ντέρμπι. Οι δύο ομαδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια και περιμένουμε την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.